Anne Karnında Bebekle İletişim

Anne Karnında Bebekle İletişim

 

Gebelik süreci pek çok anne adayı için keyifli bir süreçtir. Haftalar ilerledikçe hissedilen bebek hareketleri ile birlikte anne ve bebek arasında iletişim artmaktadır. Bazı anne adayları bebeklerine masal okumayı, birlikte sevdikleri müzik eşliğinde dans etmeyi ya da bebeği ile konuşmayı tercih edebilirler.

Bilinç altının gücü ve olumlu düşüncenin beden üzerindeki olumlu etkileri pek çok çalışma ile ortaya konmuş durumda. Öyleyse anne karnında hem bebeğiniz ile bağ oluşturmak hem de doğum anı üzerine olumlu bir algı yaratmak için kelimelerin büyüsünden yararlanabiliriz.

Sizlere kolaylık ve fikir olması açısından bazı cümleleri buraya sıralıyorum:

İçimdeki sevgili bebeğim sana sesleniyorum;
Harika bir tecrübe içindeyim.
Bir bebeğim olacak ve o mükemmel bebek sensin.
Yeni bedenimi ve görüntümü seviyorum.
İkimiz içinde sağlıklı yiyecekler yiyorum.
İçimdeki oynamaların bana coşku veriyor.
Hayatım sevgi ile senin hayatınla birleşiyor.
Doğum anını heyecan ve sabırsızlıkla bekliyorum.
Kolay bir doğumun olacağına eminim.
Her gün sana sevgi ile konuşuyorum.
Kolay doğumuna her gün hazırlanıyorum….

Sevgili anne adayları, yukarıda yazdığım gibi olumlamaları sizde çoğaltıp, her gün biraz gevşeme egzersizi yaparak, meditatif hale gelerek içinizden bebeğinize söyleyebilirsiniz. Hatta uykuya geçmeden az önce birkaç olumlama cümlesi bile farklılık yaratmaya yetecektir.

Doğumunuza sadece fiziksel olarak değil zihinsel olarak da hazırlanmalısınız. Özellikle pandemi gündeminden dikkatinizi bebeğinize yönlendirmek hem size hem de ona çok iyi gelecek.

 

Sevgilerimle

Doula Deniz Karabıyık

No Comments

Post A Comment